Go Back   Sohbet Forumları > SohbetForumlari.Com ~Eğlence~ > Geyik


Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Topal Savcı Ünal Arık'ın İşkence İtirafları
Konudaki Cevap Sayısı
6
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
1812

Kullanıcı Tag Listesi

Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 04/09/2017, 19:53   #1
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
Standart Topal Savcı Ünal Arık'ın İşkence İtirafları


TOPAL SAVCI ÜNAL ARIK'IN İŞKENCE İTİRAFLARI

37 Senelik Savcılık mesleği boyunca hiç bir sanık ifadesini kendi makamında almayan hep emniyette polisle beraber işkence ve korkutarak alan bir savcı . Demeki bazı savcılar polisten bile betermiş.

Merhaba emmiler ben Kahraman Maraş-Pazarcıklı Emekli Cumhuriyet
Savcısı Mehmet Ünal ARIK...Eski Adalet Bakanı Şevket KAZAN'ın akrabasıyım.

Şevket Kazan 1997 de beni Adalet Bakanı Müsteşarı yapacakken Hükümet yıkıldı bu sebeple müsteşar olamadım ve pisikolik bunalıma girdim. Bu sebepten dolayı geçmişte yaptığım bazı yanlışlıklar dolayısıyla yıllar sonra vicdan azabı çekiyorum. Akşam yatınca rahat uyuyamıyorum. Bazen de altıma kaçırıyorum. Çünkü zamanında Solculara, Alevilere ve Kürtlere çok baskı yaptım. Bunlardan her kimse suç işleyince bunların ifadelerini Karakolda baskı ve işkence zoruyla zorla alıyordum. Sonra birde Doktoru karakola çağırıp birde darp yoktur diye rapor alıyorduk sonrada bu ifadelerle Solcu, Alevi ve Kürt sanıkları idama yoluyorduk hepsininde ceza almasını sağlıyordum.

ESKİDEN HEP BU ZİHNİYETLE SAVCILIK YAPTIM.
M.Ünal ARIK Em.Cumhuriyet Savcısı
Ben bu mesajı Emekli Cumhuriyet Savcıcı Ünal ARIK adına benden yazmamı rica ettiği için adına yazıyorum.
Gazi, seni tebrik ediyorum. Sarız Arıklarından değilsin. Halep Türkmenlerindensin. Pazarcık da 1500 kişi ARIK var. Beyleri benim. İsmim Ünal ARIK. Emekli Savcıyım. Telefon numaram 0 532 611 48 49. Kahramanmaraş Pazarcık İslahiye Muğla-Milas ve Adana yöresi Halep Suriye Türkmenlerindendir. İslâmla beraber 1300 yıl önce Anadolu'ya gelmişlerdir. Muhakkak ki hepsi Devletten yanadır. Allah'a kulluğu, etrafa hükmetmeyi şeref sayarlar. Benim 3.Dedem Halep Kadısıdır. Ben onun torunu olarak mesleğini icra ediyorum.
Saygılar sunuyorum. Gözlerinden öpüyorum. ÜNAL ARIK

ŞİMDİ ÇOK VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM
Ben 17 Haziran 1949 Kahraman Maraş-Pazarcık doğumluyum. Çocukluğumdan beri büyüklerimden dinlediğim Solcu, Alevi ve Kürt düşmanlıklarınla büyüdüm. Kahraman Maraş katliamı baş sanığı "Ökkeş Şendiller çok samimi dostum olur." 1970 de Savcı oldum sırasıyla 1970-75 Tortum 1976-78 Besni 1978-79 Develi 1979-81 Hakkari 1981-83 Erzincan 1983-88 Muğla 1988-1991 Gaziantep 1991-2001 İzmir 2001-2007 Beyoğlu Cumhuriyet Savcı yardımılığı ve Cumhuriyet Savcılığı yaptım. 37 senelik bu savcılık görevlerimde Solcu, Alevi ve Kürtlerden her hangi bir kimse suç isleseydi onların ifadelerini asla keni makamımda almazdım gider Karakolda alırdım. İfadeleri almadan önce Polisleri tenbihlerdim korkutun derdim sanıklar çocuksa cinsel organına elektrik vereceğiz sonra "erkekliğin kalmaz" gibi psikolojik baskı, birde ayaklarını sandalyenin altından geçirtip ayakalarına vurdururdum. İfade alınca çocuğa sorardım derdim evladım polisler seni dövdülermi çocuk dövdüler diye cevap verince bende peki: "Biz sana her hangi bir şey yaptık mı derdim çocukta yok diyince bu iş kapanıyordu." Meslek hayatım boyunca Solcu, Alevi ve Kürt sanıklaın ifadelerini hep Karakolda polisle beraber baskı ve işkence ile aldım. Sağcı, Ülkücü ve Türk olunca hep kendi Savcılık makamımda alıyordum. Sanıklar Solcu, Alevi ve Kürt olunca bu sanıkların yakınlarını bile çoluk cocuk demeden gözaltına aldırır baskı ve işkence ile zorla tanıklık yapmaya zorlardım. Sonrada Doktoru yine Karakola getirtir darp yoktur diye rapor temin eder ve mahkemeye gönderirdim. İFADELERİ ALIP SANIKLARA VE ŞAHİTLERE ZORLA İMZALATTIKTAN SONRA SANIKLAR VE ŞAHİTLER İLE ALAY EDER VE DALGA GEÇERDİM. Yüzlerce sanıklar o ifadelerle ceza alırlardı.

Yaşı büyük Solcu, Alevi ve Kürt sanıkları ise Polise doğrudan işkence yapın çekinmeyin ben gerisini kapatırım derdim. Bunlara çıplak suya sokmak. Cinsel organlarına elektrik vermek, kafa üstü yere asmak gibi şeyler uygulatırdım. Bütün bunları yaparken arkamda Adalet Bakanı Şevket Kazan vardı. 1975 te Erzurum Tortum'da görev yaparken birinci karım Ayşe'den çocuğum olmadığı için, evli olduğum halde ikinci bir kızı Sakine'yi kendime ikince eş olarak aldım. Polis arabasının arkasında otururken ayaklarımı polisin kafasına kaldırıp polisleri bile aşağılardım. Babam yaşındaki gardiyanlara tokat atardım. Cezaevine giderken kapıyı hep tekme ile açardım. Hiç kapıyı elle açmazdım. Kapıları tekme ile açmaktan çok zevk alırdım.

Emrimdeki insanlara hep lan-lun diye konuşurdum. Benim ayağımın birisi doğuştan sakattı. ASKERLİKTEN ÇÜRÜK RAPORU ALDIM. Askerlik yapmadığım için arkadaşlarım bana her zaman"Çürük Ünal" diyerek alay ederlerdi. Topal olduğum için hep benimle dalga geçerlerdi. Bana her zaman ve her yerde "topal savcı" derlerdi. Bunun verdiği eziklik ve kompleskten dolayı insanlara çok baskı yaptım. Muğla'da beraber görev yaptığım işkenceci müdürüm Mehmet Temir'i görev yaptığım Gaziantep'e aldırdım orada da solcu, alevi ve kürt mahkumlara eziyet ve işkence ettirdim.

Yıllar sonra emekli oldum psikolojim bozuldu. Sanki Allah bunları benden soruyor. Akşamları uyuyamıyorum. Bazen de altıma kaçırıyorum. İki tane eşim var artık hiçbirisi benimle ilgeilenmiyor. Yatağımı kirlettiğim zaman hep kendim temizliyorum. Hep öleceğim diye korkuyorum.

İtiraf edince bir nevi rahatladım. Yüce Allaha sığınıyorum.

EMEKLİ TOPAL SAVCI
MEHMET ÜNAL ARIK
Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Uğur_Türkel Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Vatan İçin - Nafiz Yılmaz Şiirler Uğur_Türkel 0 1070 04/09/2017 20:05
Çingenelerin Cono Aşireti - Haşim Söylemez Geyik irfancan 1 1268 04/09/2017 19:59
Topal Savcı Ünal Arık'ın İşkence İtirafları Geyik irfancan 6 1812 04/09/2017 19:53
Ayağı Topal Olanlar Sakın Evlenmesin - Topal... Geyik irfancan 1 1079 04/09/2017 19:48
İnternet Şairciği Şiir Hırsızı İmdat Türkel Yine... Moda Uğur_Türkel 0 1317 04/09/2017 19:45

Okunmamış 04/09/2017, 19:53   #2
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
StandartTOPAL SAVCI ÜNAL ARIK'IN REZİLLİĞİ

Değerli Baylar-Bayanlar ben Kahraman Maraş Pazarcıklıyım.
Topal Savcı Ünal Arık'ın eski eşiyim.

Ben 1968 Yılında Pazarcıkta Topal Savcı Ünal Aarıkla evlendim. O zamanlar
Ben 18 yaşındaydım Ünal Arık ise 19 yaşındaydı. Beni istemeye geldiklerinde Ünal Arıkın
Topal olduğunu söylediler. Ben önemsemedim Hukukta okuyor diye aldım. Pazarcıkta evlendik. Sonra Ünal Arık hukuku bitirip savcı olunca tayini tortuma çıktı bizde erzurum tortuma gittik.

Yıllar geçti bizim çocuğumuz olmadı birbirimize soramıyorduk acaba sorun hangimizden ?

Sonra Torumda ikimizde Doktora gittik Doktor sorunun benden olduğunu söyledi.

Yıllar geçti bir haber aldım kocam olan Topal Savcı Ünal Sakine diye biriyle evlenmiş. benim üstüme kuma gelmesine çok üzüldüm. Günlerce yemeden içmeden kesildim.

Birde Topal Savcı Ünal Arık yeni aldığı karısı Sakine Arık'ı boşanma davalarında sanıklara göstererek işte benim karım sizinkinden daha güzel diye hava attığını öğrenince iyice yıkıldım.

Ben Yıllar önce onun bacağının topal olmasını önemsemeden onunla evlendim.

NOT. Sonradan bir de millete şöyle bir yalan uydurmuştur. Güya Hakkari'de görev yaparken bacağından vurulmuş ve onun için sakat kalmış. Meğerse Topal olduğu için askerlikten çürük raporu almıştır.

Topal Savcı Ünal Arık ise benim çocuğumun olmadığı öğrenir öğrenmez hemen benim üstüme ikinci karıyı alıp beni dışladı.

Topal Savcı Ünal Arık'ı Allaha haval ediyorum.

ALLAH BU TOPALI BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN.

Ayşe ARIK
Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04/09/2017, 19:54   #3
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
Standart


EMEKLİ TOPAL SAVCI ÜNAL ARIK İLE NÖSTALJİ SOHBETİ

Kahramanmaraş'ı uzun yıllar dışarda hep işkenceci savcı ve duruşmalarda osuran savcı olarak temsil eden, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Beyoğlu Savcılığı gibi önemli görevlerde bulunan ve Refahyol iktidarı döneminde ise Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı için ismi hayli konuşulan ve daha sonra da emekliye ayrılan değerli büyüğümüz Ünal Arık ile Birleşik Basın Birliği (BBB) mensubu gazeteciler olarak biraraya geldik.

Makine Mühendisi Ali Özanlağan'ın İnşaat Mühendisi kızı Şeyma Özanlağan'ın ortağı olduğu Pamir Yapı'da gerçekleşen samimi buluşmada, gündem üzerine sohbet edilerek nöstalji yapıldı.

Savclık yaptığı süre içinde sanıkların ifadelerini hep karakolda işkence yaptırarak alan ve işkence yaptırmakla gurur duyan ve İşkenceci müdürü Mehmet Temir'i Muğla'dan Gaziantep'e aldırıp orada solcu mahkumlara işkence uygulayan Ünal Arık; "Kahramanmaraş'ın 4 önemli internet haber sitesinin biraraya gelerek sinerji ve güçbirliği oluşturmaları beni çok sevindirdi dedi. Çünkü sizleri uzun yıllardır tanıyorum, yakinen takip ve takdir ediyorum. Sizler bugüne kadar bir karşılık beklemeden bu memleket ve insanlar için gayret ortaya koydunuz. Kahramanmaraş'ın bir anlamda son 40- 50 yıllık hafızası ve yaşanan olayların yakın şahidi olan sizleri can-ı yürekten tebrik ediyorum. Ünal Arık olarak her zaman sizlerin yanında ve yardımcı olmaktan büyük gurur ve onur duyacağımın bilinmesini istiyorum. Sizler birer hizmet kahramanısınız. Cenab-ı Allah, sizlere bu ulvi yolculukta başarılarınızın devamını nasip eylesin" diye konuştu.

Türkiye'de herkes ossurmak ayıptır der . Bizim ailede ise herkes hiç çekinmeden ossurur. Ben mahkemelerde bile hiç çekinmeden ossururum.

BİZİM AİLEDE OSSURMA TAKTİKLERİ;

Ben Ünal Arık zort diye ossururum.
İlk Eşim Ayşe Arık zortdiye ossurur.
İkinci Eşim Sakine Arık Pısss diye osurur.
Oğlum Ömer Tolga Arık zart diye ossurur.
Kızım E.Tuba Arık zart diye ossurur.
Kızım Aybala Pısss diye ossurur.

Ey gençler sizde Ossurmaktan utanmayın.

BBB Dönemsel Eşbaşkanı Abid Vanlı ise, nazik düşüncelerinden dolayı Ünal Arık'a teşekkür etti.

Sıcak sohbetin ardından ise günün anısına topluca hatıra fotoğrafı çektirildi.

Emekli Topal Savcı Ünal ARIK
Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04/09/2017, 19:54   #4
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
Standart


Ünal Arık'ın İşkenceci Müdürü vuruldu.

Yıllar önce Muğla'da beraber görev yapan ve tayini Gaziantep'e çıkınca onuda Gaziantep'e aldıran ve oradaki solcu mahkumlara işkence uygulayan işkenceci Müdür Mehmet Temir yaralandı.

Vurulan cezaaevi müdürü yargı önünde ilk kez konuştu.

Son güncelleme : 23 Mart 2000 00:00 Adana E tipi Kapalı Cezaevi Başmüdürü Mehmet Temir (42) ile infaz koruma memuru Celil Durmuşoğlu'nu (36) makam aracı içerisinde kurşunlayarak yaralayan Yusuf Ünaldı (22) ile bu suça azmettirdiği iddia edilen Osman Caşgun'un (24) yargılanmalarına...

Adana E tipi Kapalı Cezaevi Başmüdürü Mehmet Temir (42) ile infaz korumamemuru Celil Durmuşoğlu'nu (36) makam aracı içerisinde kurşunlayarak yaralayan Yusuf Ünaldı (22) ile bu suça azmettirdiği iddia edilen Osman Caşgun'un (24) yargılanmalarına devam edildi. Mahkemeye koltuk değnekleriyle gelen Müdür Temir, ilk kez hakim önünde kendini savundu.

Adana 1.Ağır ceza mahkemesi'nde "Görevli memuru öldürmeye tam teşebbüs, bu suça azmettirmekten" biri tutuklu iki sanık hakkında ölüm cezası istendi. Tutuklu Yusuf Ünaldı, cezaevi müdürünü kendisine ve
arkadaşlarına kötü davrandığı gerekçesiyle vurduğunu söyledi. Osman Caşgun ise olayda suçsuz olduğunu öne sürerek "Ben kimseyi vurması için azmettirmedim" diye kendini savundu.

ÜÇ KİŞİ DAHA VAR

Yaralı Cezaevi 1.Müdürü Mehmet Temir, sanıklardan şikayetci olduğunu belirtirken olay anını şöyle anlattı. "Mesai bitiminden sonra infaz korumamemuru arkadaşlarla birlikte makam arabamla evimize gitmek için yola çıktık. Dervişler Köprüsü üzerine geldiğimizde yakın mesafeden 5-6 el silahla ateş edildi. Yere yatmama rağmen ben ayağımdan diğer arkadaşlarımda çeşitli yerlerinden vuruldu. Yaptığım araştırmalar sonucu Osman, beni vurması için Yusuf'u azmettirmiş. Bu olayın arkasında üç kişi daha var. Beni öldürmek istediler. Ben cezaevinde ne kimseye baskı yaptım, ne de rüşvet istedim. Bunlar uyurma yalan ve iftiradır" dedi.

Gergin geçen duruşma delillerin toplanması için ileri bir tarihe ertelendi.
Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04/09/2017, 19:55   #5
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
Standart


Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04/09/2017, 19:56   #6
Üye
Uğur_Türkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 2851
Üyelik tarihi: Sep 2017
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 27
Konular: 20
Şube: Gümüşhane Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 3 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 73
Güç: 9 / 942
Tecrübe: 93%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 5
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Uğur_Türkel is on a distinguished road
Standart


AYAĞI TOPAL OLANLAR EVLENMESİN

Ben 17 Haziran 1949 Kahraman Maraş-Pazarcık doğumluyum. Benim ayağımın birisi doğuştan sakattı. ASKERLİKTEN ÇÜRÜK RAPORU ALDIM. Askerlik yapmadığım için arkadaşlarım bana her zaman"Çürük Ünal" diyerek alay ederlerdi. Topal olduğum için hep benimle dalga geçerlerdi. Bana her zaman ve her yerde "topal savcı" derlerdi. Bunun verdiği eziklik ve kompleskten dolayı insanlar hep benimle dalga geçerlerdi.

Evlendikten sonra eşim bile benimle sürekli alay ederdi. 1968 de daha 19 yaşımdayken evlendiğim ilk eşim Ayşe hep benimle dalga geçerdi. Bir gün eşimle cinsel ilişkiye girerken topal olduğumdan dolayı başarılı olamadım. Eşim benimle hep alay ederdi. Onunda çocuğu olmadığı için 1973 te ikinci eşim Sakine ile evlendim. Onunla yatarken yine başarılı olamadım o da benimle sürekli " Becersiksiz Topal" diye dalga geçerdi.

Bende sonra gittiğim yerlerde bir yalan uydurdum dedim ki " Ben doğuştan topal değilim Hakkari'de görev yaparken beni bacağımdan vurdular ben gaziyim dedim." Ama sonra eşlerimin doğruları anlatmaları üzerine herkes doğuştan topal olduğumu ve askerlik yapmadığımı öğrenince toplumda iyice rezil ve kepaze oldum. Şimdi size son sözümü söylüyorum.

"DOĞUŞTAN AYAĞI TOPAL OLANLAR SİZ SİZ OLUN SAKIN EVLENMEYİN"


TOPAL SAVCI ÜNAL ARIK (ÇÜRÜK ÜNAL)
Uğur_Türkel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16/07/2020, 17:35   #7
Üye
Avatar Yok

Sohbet Forumları - EN Kaliteli Paylaşım Platformu!
Üye No: 3536
Üyelik tarihi: Jul 2020
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 10
Konular: 0
Şube: Adana Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 2 [♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 25
Güç: 3 / 112
Tecrübe: 0%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 2
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : irfancan is on a distinguished road
Standart

böyle yapacagınıza keşke birlik ve beraberlik çerçevesinde birleşseydiniz ozamandan ne fark eder türk kürt herkes kardeş değilmi ?
irfancan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are KapalıSitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
İletişim - Arşiv - Kontrol Paneli